Mural znanej artystki na ścianie sąsiedniej kamienicy

Obok biurowca Krakowska 29 powstał mural autorstwa Kelsey Montague. Amerykanka w trakcie swojej podróży po Europie, poza Wrocławiem, ozdobi także ściany w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii i Grecji.

Do tej pory jej murale można było oglądać w sześciu krajach na trzech kontynentach, ale lista miejsc z twórczością Kelsey Montague niebawem znacznie się poszerzy. Jej kariera nabrała tempa po tym jak Taylor Swift opublikowała w sieci swoje zdjęcie na tle muralu z wielkimi skrzydłami. Wkrótce potem dołączyli do niej kolejni celebryci oraz zwykli ludzie, a zdjęcia oznaczone hashtagiem #WhatLiftsYou przekroczyły już liczbę 60 tysięcy.

Przy Krakowskiej artystka namalowała schylającego się ku przechodniom flaminga. Skwer przed ścianą z muralem wkrótce zostanie zagospodarowany w ramach naszej inwestycji. Projekt pracowni AP Szczepaniak przewiduje starannie dobraną zieleń oraz elementy małej architektury. Będzie to doskonałe miejsce, aby zrobić sobie zdjęcie na tle malowidła i podzielić się nim w serwisach społecznościowych. Na tym polega twórczość Kelsey Montague – jej dzieła inspirują nie tylko w miejscu ich powstania, ale także w sieci.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w partnerstwie z lokalnymi przedsiębiorstwami. Kontor pokrył koszty związane z remontem ściany i pobytem artystki, farby dostarczył sklep Konflikt Shop, a podnośnik udostępniła wypożyczalnia Riwal Poland.

Tymczasem na placu budowy Krakowskiej 29 dobiegają końca prace związane ze stropem nad drugą naziemną kondygnacją. Widać już charakterystyczny układ słupów, między które zostaną wstawione wielkopowierzchniowe przeszklenia. To właśnie stylizowane na fabryczne okna, wysokie na 346 cm biura, cegła klinkierowa i odkryty beton nadadzą budynkowi loftowego stylu. Typowe piętro będzie miało ponad 1117 m2 i niski współczynnik części wspólnych.