Prace wykończeniowe w biurowcu Krakowska 29

Z dnia na dzień demontowane są kolejne segmenty rusztowania i odsłaniana jest gotowa elewacja. Intensywne prace wykończeniowe trwają również wewnątrz budynku, aby był on gotowy do przyjęcia pierwszych najemców już w lipcu.

Fasada od strony południowej została już ukończona. Na elewacji od strony ul. Krakowskiej montowane są charakterystyczne profile nawiązujące do hutniczych ceowników wykorzystywanych niegdyś do budowy obiektów przemysłowych. To właśnie te elementy obok klinkieru, dużych dzielonych okien i wysokich stropów nadadzą Krakowskiej 29 loftowego stylu.

Na ukończeniu są także części wspólne, w których zamontowano windy, wyłożono płytkami toalety i klatki schodowe, a w garażu do wykonania pozostały drobne prace malarskie. Dynamicznie zmienia się najbardziej reprezentacyjne miejsce – hol wejściowy. Oszlifowano logo biurowca, które powstało z żelbetu na etapie budowania konstrukcji. Na sufitach montowana jest czarna siatka cięto-ciągniona, a na podłogach klejone są płyty ceramiczne o 3-metrowej długości.

Parter i pierwsze piętro są dostosowywane do projektu pierwszego najemcy. Na pozostałych poziomach gotowe są już podnoszone podłogi, dobiegają końca prace instalacyjne i prowadzone są testy systemu BMS.

Rozpoczęły się również roboty mające na celu zagospodarowanie terenu wokół biurowca, na którym powstaną liczne nasadzenia oraz umieszczone zostaną elementy małej architektury.